Podcast Background1
O nas

O nas

Tworzymy wspólny świat. To idea, motto, cel strategiczny Stowarzyszenia Pomocy Szansa. Od 1999 roku działamy na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W swoich działaniach głównie skupiamy się na mieszkańcach wsi i małych miast. Tworzymy lepsze warunki do edukacji, rehabilitacji, terapii dzieci, dorosłych, seniorów. Pomoc osobom z niepełnosprawnościami nie oznacza, że jesteśmy hermetyczni, zamknięci na inne potrzeby. Wręcz przeciwnie! Aby stworzyć wspólny świat jesteśmy otwarci na współpracę z lokalną społecznością, innymi organizacjami pozarządowymi, społecznym, grupami nieformalnymi, samorządem, rządem i oczywiście biznesem. W wielu działaniach łączymy świat osób z niepełnosprawnością z samorządem, lokalnością i biznesem. To pozawala nam tworzyć wspólny świat. Chcemy, aby świat osób z niepełnosprawnością, świat biznesu, świat lokalny, świat samorządu nie były obok siebie tylko, aby się przenikały, współpracowały. Żyły razem dla siebie i były otwarte na zmianę a nie podzielone i zamknięte. Aby to zrobić, często robimy coś nowego, wychylamy się. Inicjujemy nowe działanie czy poprawiamy już istniejące. Staramy się być kreatywni społecznie, dlatego właśnie powstały Rozmowy o niepełnosprawności … .

2
wiedza
5
wsparcie
4
ważne tematy
1920x1280

CO NAS WYRÓŻNIA

media

To pierwszy kanał podcastowy w całości poświęcony szeroko rozumianej niepełnosprawności, prowadzony przez NGO

miejsce

Działamy głownie na wsi i małych miasteczkach. Mimo to pracujemy z biznesem i samorządem.

wyzwania

Nie boimy się trudnych zadań.  Tworzymy wspólny świat

1+
Projektów
1+
placówek
1+
pracowników
1+
lata doświadczenia 

WSPIERAJĄ NAS

Logo indywidualni darczyńcy (1)

CO MÓWIĄ LUDZIE

" To nie chodzi, żeby dostawać pochwały, tylko sobie udowodnić, że dobrze zrobiłeś, zrobiłaś, tą prace. Samemu sobie udowodnić."

katarzyna skłodowska Uczestniczka WTZ Kolektyw

"Jak nie wiesz co powiedzieć, powiedz prawdę, jak nie wiesz, co zrobić, zrób dobrze, bądź przyzwoity.”

romuald dębski Profesor, lekarz

"Nie bój się zadawać pytań. Nie bój się prosić o pomoc, kiedy jej potrzebujesz. Robię to codziennie. Proszenie o pomoc nie jest oznaką słabości, jest oznaką siły. Pokazuje, że masz odwagę przyznać się, gdy czegoś nie wiesz, i nauczyć się czegoś nowego.”

barack obama